Ajalugu

Olles osa Lantmännenist, on meil ette planeerimises tugev ajalugu.

Swecon on osa põllumajandusajaloost

Rootsi põllumajandustegevusel on pikk ühistutraditsioon ja meil hea meel olla selle osa.

Esimesed talunike liidud asutati 1880. aastal Skaraborgi maakonnas ja algsete majandusühistute eesmärgid olid muu hulgas kvaliteedikontrolli parandamine, ostuhindade ning transpordikulude langetamine ja kogemuste vahetamise edendamine talunike vahel. Svenska Lantmännens Riksförbund (SLR) oli ühisorganisatsioon kõigile Lantmänneni piirkonna põllumajandusliitudele. SLR-i masinaosakond hakkas tegutsema 1943. aastal, kui nad ostsid AB Slöörs Maskineri

Koostööleping 1946. aastal

1946. aastal allkirjastas Lantmännen oma esimese koostöölepingu Bolinder-Munktelliga, et hakata Põhja-Rootsis BM-i traktoreid müüma.

Alates 1962.a saavutati õigust müüa kogu riigis Volvo BM-i traktoreid. Kohalikud põllumajandustootjate ühendused on sellest ajast alates tegutsenud Volvo traktorite ja hiljem ka ehitusmasinate sõltumatute edasimüüjatena. Volvoga 1946. aastal partnerluse loonud Swecon on maailma vanim seadmete edasimüüja.

Swecon rajati 1999. aastal

 

Swecon, Lantmänneni ettevõte, asutati 1. jaanuaril 1999 kümne Lantmänneni sõltumatu edasimüüja liitumisel.

Liitumise põhjuseks oli Volvo CE edasimüügi tugev kohalolu suurematel turgudel. Sellest alates on Lantmännen liigendanud oma masinakaubanduse kaheks eri ettevõtteks: põllumajandus- ja ehitusmasinad. Alates 2002. aastast hakkas Swecon Volvo CE edasimüüjaks Eestis, Lätis ja Leedus; hiljem ka Saksamaal.

Swecon tänapäeval

 

Tänapäeval on Swecon parimate ehitusmasinate austatud ja usaldusväärne tarnija.

Meil on Euroopa turgudel enam kui 1200 töötajat, koos teeninduspartneritega umbes 100 teeninduskeskust ja üle 400 mobiilse teenindusüksuse. Peale masinate, tööorganite, hoolduse, varuosade, finantseerimise ja toe pakume ka koolitus- ja nõustamisteenuseid.

2023.a veebruarist on Swecon uus Merlo teleskooplaadurite edasimüüja Balti riikides.

2024.a veebruaris allkirjastasid Swecon ja Metso Baltimaid hõlmava turustuskokkuleppe.