Sweconi toetatud CE Dealer Team kuulutab välja maailma esimese sooliselt võrdõigusliku rallikrossi maailmameistrivõistluste koosseisu, kuhu kuuluvad Klara Andersson ja Niclas Grönholm

17 mai 2022

Klara Andersson ja Niclas Grönholm sõidavad andeka duona Rootsi meeskonna eest maailma põnevaimas elektrilise mootorispordi kategoorias – meeskonda juhib kogenud meeskonnajuht Jussi Pinomäki.

„CE Dealer Team koos oma partneritega taotleb soolist võrdõiguslikkust ning kõige olulisem selle murrangu saavutamiseks on meie programm, milles osalevad andekad juhid Klara ja Niclas,“ ütles CE Dealer Teami meeskonnajuht Jussi Pinomäki.

„Duo täiendab teineteist suurepäraselt puhta ande ja kogemusega. Oleme veendunud, et meil on tugev koosseis, mis võimaldab saavutada pikaajalise eesmärgi ja võidelda FIA rallikrossi maailmameistritiitlite eest.

„Teadagi on konkurents rallikrossi maailmameistrivõistlustel äärmiselt karm ja me oleme selle väljakutse ees tagasihoidlikud, töötades rahulikult ja metoodiliselt oma sihtide nimel.“

25-aastane Niclas Grönholm, kahekordse autoralli maailmameistri Marcus Grönholmi poeg, on kogenud rallikrossisõitja. Soomlane tegi maailmameistrivõitluste debüüdi 2015. aastal ning saavutas mullu üldarvestuses kolme võiduga kolmanda koha.

„Minu jaoks on see suur au ja olen väga põnevil, et sain sellise võimaluse CE Dealer Teamiga ning arvan, et meil on head tingimused kõige kõrgematele kohtadele jõudmiseks,“ ütles Niclas Grönholm.

„Peame igas voorus kõvasti töötama ja kuna meeskond on uue koosseisuga, on meil rohkelt ühendatud kogemusi ning ma usun, et võime sel aastal mõningaid üllatusi pakkuda. Mul on hea meel koos Klaraga võistelda, olen väga põnevil, et saame selle uue ja murrangulise teekonna koos läbi teha.“

Klara Andersson, kes on Rootsi mootorispordi rahvusliku noortekoondise liige, tegi oma rallikrossi debüüdi 2018. aastal ning võitis Rootsi rallikrossi klassi 2150 tiitli, eelmisel aastal tegi aga debüüdi FIA RX2e meistrivõistlustel.

22-aastasena on ta 2022. aasta FIA maailmameistrivõistlustel ainus tippklassis sõitev naine.

„Olen väga uhke, et saan esimeseks naissoost sõitjaks täishooaja rallikrossi maailmameistrivõistlustel – see on tõesti mu elu kõige inspireerivam sündmus. Pean palju õppima, kuid mu pikaajaline eesmärk on saada esimeseks rallikrossi naismaailmameistriks,“ ütles Klara Andersson.

CE Dealer Team on 100% elektriliste rallikrossiautode valmimise viimases etapis. Need autod kiirendavad 0–100 km/h vähem kui kahe sekundiga – kiiremini kui vormel 1 auto.

„Armastan rallikrossi tingimusteta, see on nii pingeline ja prognoosimatu ning ma ei jõua ära oodata, millal saan hooajaeelsel testimisel meie auto rooli taha istuda,“ ütles Klara Andersson.

„Kuigi mul on rallisõidukogemused, on rallikrossi maailmameistrivõistlused ja suurepärane 680 hj elektrimootor, millega sõidame, minu jaoks siiski uued. Mitte keegi meist ei oota, et midagi tuleb iseenesest, tippu jõudmiseks on meil vaja kõvasti tööd teha.“

2022. aasta FIA rallikrossi maailmameistrivõistluste hooaeg algab 2.–3. juulil ametliku avamisega Rootsi kuulsal Höljesi ringrajal, millele järgneb esimene võistlusnädalalõpp 30.–31. juulil Saksamaa legendaarsel Nürburgringil.